Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

V studiu:
 
Izbor glasbe:  
0
 
30
30
V ŽIVO
Glasbeni SOS

Priporočamo

Dopoldan in pol Prizma bo 50. rojstni dan praznovala v Divači

Skupina Prizma, ki je močno oblikovala primorsko in slovensko glasbeno sceno, letos praznuje 50 let. Legendarna zasedba, ki je na domačih festivalih osvojila številne nagrade in prva mesta, je prvič nastopila v Divači ob dnevu mladosti, 25. maja 1974. Ob letošnji okrogli obletnici se vračajo prav tja, v Divačo. Koncert, ki ga bo neposredno prenašal tudi Radio Koper, sta napovedala člana zasedbe Franci Čelhar in Ladi Mljač.

Koncerti v Hendrixu RadioLive! - Bort Ross

V oddaji "Radio live" smo gostili šentjernejskega milozvočnega Borta Rossa, ki nam je z zasedbo Nomadi predstavil večino skladb z aktualnega albuma "K tebi odpeljem svoje srce". Oddajo vodi Iztok Novak - easy

Koncerti v Hendrixu Gremo Plesat - Ansambel Tonija Verderberja

V oddaji Gremo Plesat tokrat gostimo narodno-zabavni ansambel, ustanovljen leta 1981, iz Starega trga ob Kolpi, Bela krajina. Izstopajo s kombinacijo valčkov, polk in zvoka tamburice. Glasbeno vodstvo: Toni Verderber, besedila: Fanika Požek, Toni Gašperič, Ivan Sivec, Ivan Malavašič in Slavko Podboj. Izdali so dvanajst kaset in enajst zgoščenk, nekatere dosegajo srebrno in zlato naklado. Prejeli so tudi Župančičevo diplomo, Bronasti in Zlati Slovenski slavček ter druge nagrade. Nastopajo tudi v tujini in se preizkušajo v zabavno-pop glasbi ter sodelujejo s slovenskimi humoristi. Vabljeni k ogledu. Oddajo vodi Smilja Baranja

Aktualno Radia Koper 'Dve Gorici - eno mesto: skupaj v Evropi' - 20 let

Na današnji dan pred dvajsetimi leti je Slovenija poleg devetih drugih držav vstopila v Evropsko unijo, za kar smo se s skoraj 90 odstotno večino odločili na posvetovalnem referendumu leto prej. Ena največjih prireditev je bila v Novi Gorici, na kateri je bil tudi zamejski gospodarstvenik Boris Peric, ki dela in živi v Gorici. Nataši Uršič je povedal, da je Slovenija v tem obdobju izredno napredovala, kar se kaže tudi v višjem povprečju bruto družbenega proizvoda in standarda, kot ga imajo trenutno v Italiji. Po njegovem mnenju se bosta obe Gorici po koncu evropske prestolnic kulture povsem integrirali, kvaliteta življenja ter ponudbe pa je v obeh mestih že zdaj nadstandardna.

Dopoldan in pol Globina jelenovega speva požene kri po žilah

V začetku aprila je v Gornji Radgoni v sklopu mednarodnega sejma lovstva in ribištva potekalo 17. državno prvenstvo v posnemanju jelenjega rukanja. Tekmovalci, po večini lovci, ob pomoči posebne naprave izvajajo jelenov klic. Z rukanjem želijo samci razglasiti svoj primat na nekem območju in nanj privabiti čim več košut, hkrati pa sporočajo drugim jelenom, da v bližini niso zaželeni. Disciplina od tekmovalcev zahteva dober posluh, kajti posnemovalci se morajo čim bolj približati oglašanju rukajočih jelenov v različnih okoliščinah. Med boljšimi rukači je tudi Primorec Marko Mavri, član Lovske družine Podbrdo, ki je na zadnjem državnem prvenstvu osvojil 3. mesto. Ko jokajoči zaljubljeni jelen tava za košutami in išče ljubezen ali pa se zmagovalno oglaša po dvoboju z nasprotnikom, je to zelo čarobno in prvinsko doživetje, pravi Marko. V čarobni in ljubezenski svet jelenov je zvabil tudi Boštjana Simčiča.

Aktualno

Evropska unija je v prvi vrsti mirovni projekt

Po vsej Sloveniji se vrstijo slovesnosti ob 20. obletnici vstopa naše države v Evropsko unijo. Obletnica je priložnost za razmislek o prehojeni poti, pa tudi o ciljih, še posebej v luči prihajajočih volitev poslancev Evropskega parlamenta. Nekdanji evropski komisar iz Slovenije Janez Potočnik izpostavlja predvsem potrebo po poenotenju zunanje in davčne politike, vključno z ukinitvijo davčnih oaz. Več po ostalih poudarkih oddaje: - Mineva 35 let od majniške deklaracije. - Simpozij Vzhod/Zahod o življenju ob meji skozi film in zgodovino. - 20 let projekta 'Dijak dijaku proti raku' v slovenski Istri. - Real in Bayern nocoj v boj za finale Lige prvakov.

Že deveta stavkovna sreda na upravnih enotah

Sredine stavke na veliki večini upravnih enot se vrstijo že dva meseca. Na več kot polovici napovedujejo širjenje na preostale dni v tednu. Vlada odgovarja s širjenjem nabora storitev, ki jih morajo zaposleni opraviti med stavko, kar v sindikatu označujejo za dejanje iz obupa. V oddaji tudi o tem: - parlamentarni odbor potrdil novembrski referendum o nuklearki, - začenja se prva faza obsežne prenove Zdravstvenega doma Tolmin, - Rdeči križ v Sežani nima ustreznih prostorov.

UE Ilirska Bistrica naslednja uvaja sistem eGraditev

Upravna enota Ilirska Bistrica bo ta četrtek uvedla sistem eGraditev, ki bo v celoti digitaliziral postopek pridobivanja gradbenega dovoljenja. Ministrstvo za naravne vire in prostor je s postopnim uvajanjem omenjenega sistema začelo letos, marca ga je kot prva zagnala upravna enota Postojna, kjer beležijo pozitivne izkušnje, so sporočili z ministrstva. Ostali poudarki oddaje: - Komunala Izola zvišala ceno storitev za občino. - Zaradi državne proslave v četrtek številne zapore v središču Nove Gorice. - Med nominiranci za nagrado Desetnica sta tudi dve Primorki.

Prvi odzivi po začetku letošnje mature

6747 kandidatov na 82. šolah je dopoldan začelo splošno maturo. Pisni izpiti iz splošne mature se bodo nadaljevali 29-ega maja, s pisanjem drugega dela pisnega izpita iz slovenščine ali italijanščine oziroma madžarščine kot maternega jezika. V oddaji tudi o tem: -Na drugem razpisu precej zanimanja za gostinska lokala v Valdoltri in na Študentu. -Izšel je vodnik po Evropski prestolnici kulture. -Za ribolov na orade na območju školjčišč se lahko ribiči po novem prijavijo z več plovili. -Znan bo prvi finalist nogometne Lige prvakov.

S pisanjem eseja iz maternega jezika se začenja splošna matura

Letošnji tematski sklop za esej iz slovenščine o svobodi in ujetosti obsega tekste Slavka Gruma, Jeana-Paula Sartra, Draga Jančarja in Tjaše Mislej. Po besedah profesorice slovenščine Majde Simonič kandidati sicer največ točk izgubijo, ker slabo preberejo navodila. V oddaji tudi o tem: - Od danes je zaradi prenove zaprt dostop do Trga Evrope v goriškem obmejnem prostoru. - Nova lekarna v Pobegih pomembna pridobitev za krajane in tudi širše. - Na Švedskem se nocoj začenja prvi polfinalni večer letošnjega tekmovanja za pesem Evrovizije

Začenjajo se dela tudi na slovenski strani Trga Evrope

Dela na čezmejnem gradbišču Trga Evrope in na bližnji cestni infrastrukturi na italijanski strani potekajo v skladu s predvideno časovnico, so ob današnjem ogledu gradbišča zagotavljali predstavniki nosilcev te naložbe. Njena skupna vrednost znaša blizu 3 milijone evrov, od tega prenova Trga Evrope približno 2,2 milijona. V oddaji pa še: - V Pobegih so odprli novo podružnično lekarno. - Stavki novinarjev RAI so se priključili tudi na deželni radioteleviziji s sedežem v Trstu. - Nova Gorica gosti mednarodni ženski teniški turnir serije WTT.

Novinarji RAI začeli stavko

Sindikat novinarjev je zaradi poskusov politizacije in nadzora s strani vlade premierke Giorgie Meloni začel stavko v italijanski javni radioteleviziji. Obsodil je poskuse politikov, da bi medijsko hišo spremenili v trobilo vlade. Po navedbah sindikata so med razlogi za stavko tudi zahteve po izboljšanju delovnih pogojev. V oddaji tudi o tem: - Starejši za starejše pomembna oblika skrbi za starostnike na Kanalskem. - Na Goriškem so v pričakovanju novega bibliobusa. - V krajinskem parku Zgornja Idrijca uvajajo naravovarstveni nadzor. - Slovenski rokometaši se pripravljajo na tekmo s Švico.

Tako Anja Osterman kot Špela Ponomarenko Janić sta še v igri za olimpijske igre

Odbor za mirne vodbe pri KZS je sprejel odločitev, po kateri imata obe nekdanji sotekmovalki še enake možnosti za nastop v Parizu. Anja Osterman bo nastopila na kvalifikacijah v Szegedu, v kolikor bo normo dosegla, se bo s Špelo Ponomarenko Janić za nastop na OI pomerila še na tekmah svetovnega pokala v Szegedu in Poznanu. V oddaji tudi o tem: - Javno naročilo za rekonstrukcijo ceste in parkirišča na vrhu prelaza Vršič oddano. - V Izoli vsako soboto in sredo spet 'Ruba sz moje njive'.

Italija bi ohranila nadzor na meji z našo državo

Italija je Slovenijo zaprosila za začasno prekinitev schengenskega sporazuma. S tem bi ohranili nadzor na meji z našo državo, ki ga je Italija uvedla oktobra lani. V oddaji tudi o tem: - Državni zbor bo popoldan predvidoma ustanovil novo preiskovalno komisijo. - V Komnu bodo nove športne površine dobili pod napihljivim balonom. - V Pulju se začenjajo Dnevi slovenskega filma. - Kajakaška zveza dopolnila način izbora kandidatov za olimpijske igre, Ponomarenko Janić še v igri za Pariz.

Okusi ljubezni vabijo v mirensko in briško občino

Če ima Istra morje in če je paradni konj Posočja šport, potem se destinacije na Goriškem zavedajo predvsem svoje vloge na enogastronomskem tržišču. Okusi ljubezni, to skupni projekt destinacij miren-kras in goriška brda, ki meri tako na domače kot tuje goste, pravi direktorica briškega zavoda za turizem Tina Novak Samec: "Ciljamo na pridobitev novih obiskovalcev na širši destinaciji oziroma v naši regiji, seveda pa si obetamo prav s tovrstnimi aktivnostmi tudi povečevanje števila nočitev in pa pospeševanje prodaje pred domačim pragom." Druge teme: - Znane prve podrobnosti tokratnega predloga za premirje v Gazi, Izrael vztraja z načtovano ofenzivo v Rafi. - Gradnja kanalizacijskega omrežja v Kopru in Ankaranu zamuja. - Obnova kažete v Krajinskem parku Strunjan most med naravo in človekom. - Nogometaši Kopra se vzpenjajo na prvoligaški lestvici.

V desetih letih je število delovnih mest v Ajdovščini poskočilo za skoraj dve tretjini

Ajdovščina se letos lahko pohvali z visokim tretjim mestom po razvojnem indeksu med vsemi 212 slovenskimi občinami. Tudi občani so v anketi večinoma podprli njen hiter razvoj, ki si ga želijo tudi v prihodnje. V odaji tudi o tem: - V Poljubinju danes tradicionalna delavnica šempávskih pirhov. - Klopi ne ogrožajo le ljudi, temveč tudi živali - pse in mačke, pa tudi živino. - Čez dobro uro se bo s prvo etapo v okolici Torina začela 107. kolesarska dirka po Italiji. Glavni favorit za končno zmago je slovenski zvezdnik Tadej Pogačar.

Glasba

Jutranji program

Radijska kronika Naših 75 let

Kako smo o dolinski majenci poročali pred leti? In kako se dela na Radiu Koper spominja Zdenko Ferletič?

Radijska kronika Naših 75 let

Nazaj v zgodovino mojega kraja je bila oddaja, ki so jo na našem radiu ustvarjali v 70th letih. Sredi maja leta 1973 je nastala Bovcu. Spomine je z nami delila tudi Ljudmila Strgar.

Radijski kviz So potni listi držav v EU različnih barv ali enake barve?

V tokratnem kvizu sta se pomerila Bojan iz Maribora in Robert iz Nove Gorice. Komu je šlo bolje? Bi vi znali odgovoriti na spodnja vprašanja? 1. V Evropi obstaja več kot 200 različnih 2 evrskih kovancev. DA NE 2. Ime za denarno valuto „evro“ je bilo izbrano leta 1995 na evropskem vrhu v Bruslju. DA NE 3. Evropske volitve bodo potekale med 6. in 9. junijem. DA NE 4. V Evropski uniji je 6 držav članic, ki mladim, starim 16 ali 17 let, omogočajo udeležbo na volitvah. DA NE 5. Potni listi vseh držav, ki so članice EU, so različnih barv zaradi večje preglednosti. DA NE

None in nonoti Matilda Jerončič: Duhovniki so može 'učili', naj imajo veliko otrok. Nihče se ni vprašal, kaj bodo ti otroci jedli.

V domu upokojencev Podsabotín se je Mateja Grebenjak pogovarjala z 94-letno Matildo Jerončič. Gospa se je veliko selila že v otroštvu. V družini je bilo osem otrok, kar jo še danes jezi. Gospa je zdravnika prvič obiskala pri 90. letih.

Radijska kronika Naših 75 let

6. maja se v radijski kroniki spominjamo potresa v Benečiji. Dela v zamejstvu se bo spominjala Vesna Čehovin.

Od setve do žetve Klopi ne ogrožajo le ljudi, temveč tudi živali - pse in mačke

S pomladjo se je začela sezona klopov. Ti ne ogrožajo le ljudi, temveč tudi živali, saj prenašajo številne nevarne bolezni. O preventivi in zdravljenju smo se pogovarjali z dr. veterinarske medicine Mihaelo Bizjak. V Parku Škocjanske jame so pripeljali h koncu še enega od projektov, namenjenih obnovi in ohranjanju travišč in mokrišč, kjer živijo različne avtohtone rastlinske in živalske vrste. Izkrčili so skoraj 40 hektarov gozda na Vremščici in površine namenili paši, obnavljali pa so tudi travnike in kale. Aljoša Kirn pa na ranču Solne nad Ilirsko Bistrico goji industrijsko konopljo in jo pošilja v tujino na predelavo v zdravilne pripravke. Glede na vse predpise in zahteve je to opravilo pri nas vse prej kot enostavno, na to pot pa ga je popeljala bolezen njemu drage osebe.

Radijska kronika Naših 75 let

Ob 20ti obletnici proglasitve prve slovenske vlade smo leta 1965 na radiu slišali spomine Ajdovcev. V radijski kroniki Naših 75 let se bo dela na radiu Koper spomnil Drago Mislej Mef.

Radijska kronika Naših 75 let

Kako je nastajal pomorski zakonik? In kako se dela na Radiu Koper spominja Borica Arko? Radijske kronike v mesecu maju posvečamo arhivskim posnetkom, ki nosijo majsko oznako. Spominjamo se tudi naših nekdanjih sodelavcev

Radijska kronika Naših 75 let

Radijske kronike v mesecu maju posvečamo arhivskim posnetkom, ki nosijo majsko oznako. Spominjamo se tudi naših nekdanjih sodelavcev. V tokratni oddaji se bomo spomnili vstopanja Slovenije v EU, slišali boste tudi glas in spomin Boža Marinca.

Petkova anketa Ali je pol ure za malico dovolj?

Ker smo še vedno pod vtisi praznika dela, se bomo v današnji anketi posvetili odmoru na delovnem mestu. Zakon o delovnih razmerjih določa, da ima delavec, ki dela polni delovni čas, pravico do odmora, ki traja 30 minut. Čas odmora se všteva v delovni čas in je plačan. Ampak, ko se med delovnim časom odpravimo na zaslužen obrok, se pred menzami, restavracijami, trgovinami vije vrsta čakajočih, ki nestrpno pričakujejo, da lahko v miru pojejo, ali pa kupijo sendvič. Ali je to sploh možno opraviti v pol ure? Je zakonsko določen čas za odmor prekratek? Na Finskem je na voljo cela ura, v Italiji pa se odmor ne všteva v delovni čas.

Radijska kronika Naših 75 let

Radijske kronike v mesecu maju posvečamo arhivskim posnetkom, ki nosijo majsko oznako. Spominjamo se tudi naših nekdanjih sodelavcev. Tokrat se spominjamo oddaje Torklja z Ido Kogej.

Dnevni program

Odprto za srečanja Goran Vojnović: Evropo moramo rešiti, da jo lahko še kritiziramo

Goran Vojnović je filmski režiser in pisatelj, ki živi in dela v Ljubljani. Posnel je štiri celovečerne filme in napisal štiri romane, trenutno pa med drugim sodeluje v enem od projektov bodoče evropske prestolnice kulture.Z njim smo se pogovarjali o vlogi Slovenije v evropskem prostoru ter prednostih in izzivih, ki nam jih prinaša članstvo v EU. O Vladimirju Putinu in Benjaminu Netanjahuju. Pa tudi o tem, zakaj Robert Golob ni Christiano Ronaldo, kakšen je njegov odnos do socialnih omrežij in ali bi jih morali prepovedati in zakaj ta svet vse bolj postaja svet čefurjev.

Dopoldan in pol Prizma bo 50. rojstni dan praznovala v Divači

Skupina Prizma, ki je močno oblikovala primorsko in slovensko glasbeno sceno, letos praznuje 50 let. Legendarna zasedba, ki je na domačih festivalih osvojila številne nagrade in prva mesta, je prvič nastopila v Divači ob dnevu mladosti, 25. maja 1974. Ob letošnji okrogli obletnici se vračajo prav tja, v Divačo. Koncert, ki ga bo neposredno prenašal tudi Radio Koper, sta napovedala člana zasedbe Franci Čelhar in Ladi Mljač.

Dopoldan in pol Matija Bolčina, ulični umetnik v Poreču

Novogoriški glasbenik, kantavtor Matija Bolčina začenja zanimivo glasbeno doživetje. Pridobil je dovolilnico za uličnega umetnika v Poreču. Na začetku sezone se je z njim pogovarjala Mateja Grebenjak. Če se boste sprehajali po tem obalnem mestu, boste lahko slišali tudi njegovo glasbo….

Morje in mi Koprsko pristanišče vse bolj zeleno

Tudi koprsko pristanišče postaja vse bolj zeleno. Na strehah skladišč generalnih tovorov so nedavno dokončali gradnjo ene največjih sončnih elektrarn na industrijskih objektih v državi. Po načrtih Luke Koper bodo z vsemi naložbami v sončne elektrarne v prihodnjih šestih letih pristanišču zagotovili več kot četrtino vse električne energije. Poleg tega je v Koper aprila priplula prva tovorna ladja, ki jo poganja utekočinjen zemeljski plin francoskega ladjarja CMA CGM. O zelenih in podnebnih ukrepih koprskega pristanišča podrobneje govorimo v tokratni oddaji.

Dopoldan in pol "Do tja" je nova Pesem in pol

Priljubljena primorska glasbenica Anika Horvat ne počiva. V pomladnem času nam je predstavila novo skladbo "Do tja", ki je postala tudi naša nova "pesem in pol". Pravi, da je to sporočilo ljubezni in vzpodbude za vse, ki se soočamo z življenjskimi izzivi in dvomi. Vsak dan lahko prinese novo priložnost za uspeh, če sledimo svojim sanjam in srcu, nam je še povedala Anika. Pa tudi, kje cvetijo tako lepe breskve, zakaj je hčerka vendarle pristala na snemanje in kaj pripravlja z Laro Baruca.

Primorski kraji in ljudje Pestrost ustvarjanja Kulturnega društva Kras

Kulturno društvo Kras združuje 37 izredno dejavnih slikarjev, kiparjev in fotografov iz vseh štirih kraških občin. Društvo na leto organizira od 10 do 15 dogodkov, ki članom omogočajo, da se predstavijo širši javnosti in pridobijo nova znanja. Člani društva razstavljajo pri nas in v tujini in so bili za svoja dela že večkrat nagrajeni.

Dopoldan in pol Najlepših 25 pesmi za otroke Mance Izmajlove v glasbeni knjigi

Manca Izmajlova je pevka, ki je nastopala na že vseh slovenskih odrih in številnih tujih. Študirala je v Londonu in Moskvi, kjer je spoznala svojega moža, prav tako glasbenika Benjamina Izmajlova in skupaj ustvarjata številne glasbene zgodbe. Že štiri leta z družino - dvema najstniškima hčerkama se je pred manj kot letom dni pridružila dojenčica - živijo v Celovcu v Avstriji. Dovolj blizu Slovenije in dovolj daleč za nove priložnosti. Konec lanskega leta je luč sveta zagledala njuna glasbena knjiga za otroke " Najlepše pesmice za vse čase", v kateri Manca v novih glasbenih priredbah zapoje 25 znanih melodij, knjiga pa ima bogate ilustracije, notne zapise in zgodbe o glasbi - vsako pesem tako otrok prebere in sliši. O glasbeni knjigi, življenju v tujini, poznem novem materinstvu... se pogovarjata z Natašo Benčič.

Odprto za srečanja Euro Brozić: Odsotnost dialoga vodi v slepo ulico in poglabljanje problemov.

Praznik dela ponuja v razmislek številne teme, ki se nanašajo na položaj delavcev, delo kot táko in pravice, ki iz njega izhajajo. Gre za široko in zahtevno tematiko, s katero se je in se še vedno ukvarja Euro Brozić, ki je bil v času delovne aktivnosti med drugim generalni sekretar Obalne sindikalne organizacije- KS 90, zdaj, ko je upokojen, pa je predsednik Sindikata upokojencev v okviru te iste organizacije. Na obeh funkcijah je imel in ima priložnost spremljati in sodelovati pri urejanju občutljivih odnosov med delodajalci, delavci in državo. O tem, kako gleda na dosežke in kje vidi največje izzive, bo razmišljal v oddaji Odprto za srečanja, ki jo je pripravila Jasna Preskar.

Dopoldan in pol Globina jelenovega speva požene kri po žilah

V začetku aprila je v Gornji Radgoni v sklopu mednarodnega sejma lovstva in ribištva potekalo 17. državno prvenstvo v posnemanju jelenjega rukanja. Tekmovalci, po večini lovci, ob pomoči posebne naprave izvajajo jelenov klic. Z rukanjem želijo samci razglasiti svoj primat na nekem območju in nanj privabiti čim več košut, hkrati pa sporočajo drugim jelenom, da v bližini niso zaželeni. Disciplina od tekmovalcev zahteva dober posluh, kajti posnemovalci se morajo čim bolj približati oglašanju rukajočih jelenov v različnih okoliščinah. Med boljšimi rukači je tudi Primorec Marko Mavri, član Lovske družine Podbrdo, ki je na zadnjem državnem prvenstvu osvojil 3. mesto. Ko jokajoči zaljubljeni jelen tava za košutami in išče ljubezen ali pa se zmagovalno oglaša po dvoboju z nasprotnikom, je to zelo čarobno in prvinsko doživetje, pravi Marko. V čarobni in ljubezenski svet jelenov je zvabil tudi Boštjana Simčiča.

Radio Koper svetuje Servis kolesa

Do 26.maja poteka projekt Polni zagona kolesarimo v službo. Namenjen je spodbujanju kolesarjenja kot trajnostne oblike mobilnosti in spreminjanju vsakodnevnih potovalnih navad. Za to, da bo pot s kolesom lažja in varna, so v okviru akcije po vsej Sloveniji organizirani brezplačni servisi koles. Ko je bil na voljo v Kopru, je Tjaša Škamperle tja zapeljala naše radijsko kolo. S serviserjem koles Borisom Režabkom je nastala svetovalna oddaja.

Dopoldan in pol Pihalni orkester Vrhpolje - "Crème de la crème" na Slovenskem

Na 42. tekmovanju Zveze slovenskih godb, ki je potekalo v soboto, 20. aprila, v Velenju, je Pihalni orkester Vrhpolje postal absolutni zmagovalec tekmovanja v 1. težavnostni stopnji. 70-članski sestav je navdušil mednarodno tekmovalno žirijo v sestavi Mitja Dragolič, Tomaž Habe, Gašper Salobir, David Rivas Dominguez in Taurisano Cosimo. Vrhopoljskim orkestrašem je dodelila kar 99,58 % vseh možnih točk.

Koncerti iz studia Hendrix

Najnovejše

Odprto za srečanja Goran Vojnović: Evropo moramo rešiti, da jo lahko še kritiziramo

Goran Vojnović je filmski režiser in pisatelj, ki živi in dela v Ljubljani. Posnel je štiri celovečerne filme in napisal štiri romane, trenutno pa med drugim sodeluje v enem od projektov bodoče evropske prestolnice kulture.Z njim smo se pogovarjali o vlogi Slovenije v evropskem prostoru ter prednostih in izzivih, ki nam jih prinaša članstvo v EU. O Vladimirju Putinu in Benjaminu Netanjahuju. Pa tudi o tem, zakaj Robert Golob ni Christiano Ronaldo, kakšen je njegov odnos do socialnih omrežij in ali bi jih morali prepovedati in zakaj ta svet vse bolj postaja svet čefurjev.

Opoldnevnik Evropska unija je v prvi vrsti mirovni projekt

Po vsej Sloveniji se vrstijo slovesnosti ob 20. obletnici vstopa naše države v Evropsko unijo. Obletnica je priložnost za razmislek o prehojeni poti, pa tudi o ciljih, še posebej v luči prihajajočih volitev poslancev Evropskega parlamenta. Nekdanji evropski komisar iz Slovenije Janez Potočnik izpostavlja predvsem potrebo po poenotenju zunanje in davčne politike, vključno z ukinitvijo davčnih oaz. Več po ostalih poudarkih oddaje: - Mineva 35 let od majniške deklaracije. - Simpozij Vzhod/Zahod o življenju ob meji skozi film in zgodovino. - 20 let projekta 'Dijak dijaku proti raku' v slovenski Istri. - Real in Bayern nocoj v boj za finale Lige prvakov.

Dopoldan in pol Prizma bo 50. rojstni dan praznovala v Divači

Skupina Prizma, ki je močno oblikovala primorsko in slovensko glasbeno sceno, letos praznuje 50 let. Legendarna zasedba, ki je na domačih festivalih osvojila številne nagrade in prva mesta, je prvič nastopila v Divači ob dnevu mladosti, 25. maja 1974. Ob letošnji okrogli obletnici se vračajo prav tja, v Divačo. Koncert, ki ga bo neposredno prenašal tudi Radio Koper, sta napovedala člana zasedbe Franci Čelhar in Ladi Mljač.

Jutranjik Že deveta stavkovna sreda na upravnih enotah

Sredine stavke na veliki večini upravnih enot se vrstijo že dva meseca. Na več kot polovici napovedujejo širjenje na preostale dni v tednu. Vlada odgovarja s širjenjem nabora storitev, ki jih morajo zaposleni opraviti med stavko, kar v sindikatu označujejo za dejanje iz obupa. V oddaji tudi o tem: - parlamentarni odbor potrdil novembrski referendum o nuklearki, - začenja se prva faza obsežne prenove Zdravstvenega doma Tolmin, - Rdeči križ v Sežani nima ustreznih prostorov.

Primorski dnevnik UE Ilirska Bistrica naslednja uvaja sistem eGraditev

Upravna enota Ilirska Bistrica bo ta četrtek uvedla sistem eGraditev, ki bo v celoti digitaliziral postopek pridobivanja gradbenega dovoljenja. Ministrstvo za naravne vire in prostor je s postopnim uvajanjem omenjenega sistema začelo letos, marca ga je kot prva zagnala upravna enota Postojna, kjer beležijo pozitivne izkušnje, so sporočili z ministrstva. Ostali poudarki oddaje: - Komunala Izola zvišala ceno storitev za občino. - Zaradi državne proslave v četrtek številne zapore v središču Nove Gorice. - Med nominiranci za nagrado Desetnica sta tudi dve Primorki.

Opoldnevnik Prvi odzivi po začetku letošnje mature

6747 kandidatov na 82. šolah je dopoldan začelo splošno maturo. Pisni izpiti iz splošne mature se bodo nadaljevali 29-ega maja, s pisanjem drugega dela pisnega izpita iz slovenščine ali italijanščine oziroma madžarščine kot maternega jezika. V oddaji tudi o tem: -Na drugem razpisu precej zanimanja za gostinska lokala v Valdoltri in na Študentu. -Izšel je vodnik po Evropski prestolnici kulture. -Za ribolov na orade na območju školjčišč se lahko ribiči po novem prijavijo z več plovili. -Znan bo prvi finalist nogometne Lige prvakov.

Jutranjik S pisanjem eseja iz maternega jezika se začenja splošna matura

Letošnji tematski sklop za esej iz slovenščine o svobodi in ujetosti obsega tekste Slavka Gruma, Jeana-Paula Sartra, Draga Jančarja in Tjaše Mislej. Po besedah profesorice slovenščine Majde Simonič kandidati sicer največ točk izgubijo, ker slabo preberejo navodila. V oddaji tudi o tem: - Od danes je zaradi prenove zaprt dostop do Trga Evrope v goriškem obmejnem prostoru. - Nova lekarna v Pobegih pomembna pridobitev za krajane in tudi širše. - Na Švedskem se nocoj začenja prvi polfinalni večer letošnjega tekmovanja za pesem Evrovizije

Primorski dnevnik Začenjajo se dela tudi na slovenski strani Trga Evrope

Dela na čezmejnem gradbišču Trga Evrope in na bližnji cestni infrastrukturi na italijanski strani potekajo v skladu s predvideno časovnico, so ob današnjem ogledu gradbišča zagotavljali predstavniki nosilcev te naložbe. Njena skupna vrednost znaša blizu 3 milijone evrov, od tega prenova Trga Evrope približno 2,2 milijona. V oddaji pa še: - V Pobegih so odprli novo podružnično lekarno. - Stavki novinarjev RAI so se priključili tudi na deželni radioteleviziji s sedežem v Trstu. - Nova Gorica gosti mednarodni ženski teniški turnir serije WTT.

Dopoldan in pol Matija Bolčina, ulični umetnik v Poreču

Novogoriški glasbenik, kantavtor Matija Bolčina začenja zanimivo glasbeno doživetje. Pridobil je dovolilnico za uličnega umetnika v Poreču. Na začetku sezone se je z njim pogovarjala Mateja Grebenjak. Če se boste sprehajali po tem obalnem mestu, boste lahko slišali tudi njegovo glasbo….

Morje in mi Koprsko pristanišče vse bolj zeleno

Tudi koprsko pristanišče postaja vse bolj zeleno. Na strehah skladišč generalnih tovorov so nedavno dokončali gradnjo ene največjih sončnih elektrarn na industrijskih objektih v državi. Po načrtih Luke Koper bodo z vsemi naložbami v sončne elektrarne v prihodnjih šestih letih pristanišču zagotovili več kot četrtino vse električne energije. Poleg tega je v Koper aprila priplula prva tovorna ladja, ki jo poganja utekočinjen zemeljski plin francoskega ladjarja CMA CGM. O zelenih in podnebnih ukrepih koprskega pristanišča podrobneje govorimo v tokratni oddaji.

Opoldnevnik Novinarji RAI začeli stavko

Sindikat novinarjev je zaradi poskusov politizacije in nadzora s strani vlade premierke Giorgie Meloni začel stavko v italijanski javni radioteleviziji. Obsodil je poskuse politikov, da bi medijsko hišo spremenili v trobilo vlade. Po navedbah sindikata so med razlogi za stavko tudi zahteve po izboljšanju delovnih pogojev. V oddaji tudi o tem: - Starejši za starejše pomembna oblika skrbi za starostnike na Kanalskem. - Na Goriškem so v pričakovanju novega bibliobusa. - V krajinskem parku Zgornja Idrijca uvajajo naravovarstveni nadzor. - Slovenski rokometaši se pripravljajo na tekmo s Švico.

Domov V živo Podkasti Spored Kontakt